Degustační večeře s víny Frank Cornelissen

publikováno 19.03.2017

K tomu, aby se Etna na Sicílii mohla přetvořit do něčeho nového, byl zapotřebí belgický obchodník s vínem Frank Cornelissen. Frank se zde snaží dosáhnout své vize (a to dostat podstatu sopky do skleničky ) už od přelomu tisíciletí. Sám o sobě byl velmi důležitou postavou přeměny vinařské krajiny na severním svahu Etny. V současné době je tato vinná oblast právem označovaná za jednu ze světových Grand Cru terroirů. Neočekávejte nic menšího než neuvěřitelný zážitek! 

Při výjimečné příležitosti, kdy Frank Cornelissen přijede do Prahy, jsme se rozhodli uspořádat privátní vinnou večeři v sklípku restaurace La Finestra in Cucina. Protože Frank tráví drtivou většinu svého čásu prací na vinici nebo ve sklepě, cestování je pro něj přepychem. Pro tento jedinečný večer a pro snoubení s Frankovými důležitými víny, které dokonce ještě nebyly v České republice uvedeny, si šéfkuchař La Finestra Tomáš Juřík připravil degustační menu. Pro exkluzitivu a výjímečný výběr vín je kapacita omezena na třináct hostů.  
 

Složení degustačního menu s napárovanými víny:  

 

Munjebel Bianco VA Vigne Alte 2015

Sendvič s mořským ježkem, rajčata a mučenka

 

Smažený artyčok, pistácie, citrónová majonéza a pomerančová kůra

Contadino 2004

Contadino 2014

 

Pečený květák, citrusová vinaigrette a bottarga

Munjebel Rosso 2015

 

Marinovaný fenykl, ančovičky, chilli, rozmarýn a fenyklový prach

Munjebel Rosso PA Porcaria 2014

Munjebel Rosso MC Monte Colla 2014

 

Tuňák, kaviár z lilku, Pachino rajčata a oregano

Munjebel Rosso VA Vigne Alte 2014

Munjebel Rosso CS Chiusa Spagnolo 2014

 

Jehněčí kotleta, uzená peperonata, mini rajčata a ovčí sýr arancino

Magma 2012

Magma 2014

 

Cannoli s ovčím sýrem ricotta a čokoládou Claudio Corallo 

 

Cena této večeře s vinný párování je 4 500 Kč. Akce začíná v 19:00 dne 31. 3. 2017 ve vinném sklepě restaurace La Finestra in Cucina. Rezervace jsou možné na emailu info@lafinestra.cz.

 

zpět

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Velmi se omlouváme, že jsme nuceni Vás obtěžovat touto hláškou.

Další informace V pořádku